تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
چهارشنبه 28 آذر 1397.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 11 ربيع ثاني 1440.
تاریخ قمری :
Dec 19 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

بدون مشارکت جوانان توسعه مطلوب محقق نمی شود

سید جواد حسینی روز یکشنبه در مراسم آغاز به کار پارلمان مشورتی جوانان گناباد افزود: هر اندازه بدنه دولت کوچک تر و تشکلهای مردم نهاد و حضور مردم در عرصه افزایش یابد، توسعه بهتر محقق می شود و پارلمان مشورتی جوانان بستر این مهم را هموار می کند.
وی اظهار کرد: باید با هویت آفرینی و توانمند سازی جوانان سرمایه های اجتماعی آنان در همه بخشها ارتقا یابد و همه مسئولان به این باور برسند که برای رفع مسائل و مشکلات استان خراسان رضوی و جامعه باید از ظرفیت جوانان بهره گرفت.
وی مشارکت هدفمند جوانان در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری، گفتمان سازی، جوان باوری و جوان یاروی را از جمله اهداف تشکیل پارلمان مشورتی جوانان ذکر کرد و گفت: باید هویت جوانان در ابعاد دینی و ملی تقویت شود و جوانان به مسلمان و ایرانی بودن خود افتخار کنند.
وی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر به هویت ملی مردم پرداخته می شد و هویت دینی به حاشیه رفته بود و بعد از انقلاب اسلامی در برخی مقاطع به بهای برجسته شده هویت دینی، هویت ملی به حاشیه رفت.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: نظام اسلامی بدنبال آن است که هویت بر پایه اسلامیت و ایرانیت استوار شده و باید این دو با هم تقویت و تعمیق شوند.
حسینی گفت: ایده های مشورتی اعضای پارلمان جوانان در کارگروههای شهرستانی و استانی مطرح و بعد از تصویب اجرا می شوند و از این طریق جوانان در عرصه های تصمیم گیری مشارکت هدفمند خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: توجه به مشارکت جوانان در عرصه های مختلف از رویکردهای مهم دولت دوازدهم است و باید زمینه را برای حضور جوانان در عرصه های مدیریتی افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس اهداف برنامه ششم توسعه باید معضلات حاشیه نشینی، طلاق و آسیبهای اجتماعی در استان 10 الی 25 درصد کاهش یابد، گفت: این مهم بدون مشارکت هدفمند مردم محقق نمی شود.
وی گفت: میانگین سنی مدیریت در کشور 48 سال است و دولت بدنبال کاهش این ضریب سنی به 40 سال است .
وی افزود: 35 درصد فرمانداران و معاونان فرمانداران و 66 درصد بخشداران استان متولدین دهه 50 هستند و باید بستر حضور جوانان و متولدان دهه 60 را در عرصه های مدیریتی افزایش داد.
حسینی گفت: فقدان اطلاع رسانی مناسب از عملکرد دولت و نظام جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف از دلایل مهم بروز نارضایتی ها و اعتراضهای اخیر در سطح کشور به شمار می رود و باید با اطلاع رسانی بهینه مردم با نسبت به این خدمات بیش از پیش آشنا و امیدوار کرد.
وی افزود: بخش عمده ای از مجموع یک هزار 162 تشکل غیر دولتی در استان خراسان رضوی را تشکلهای جوانان تشکیل می دهند و 288 تشکل هم تا پایان امسال به ثبت می رسند.ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد