تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 8 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
السبت 7 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 28 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

گزارش مجله باران کویر/باشگاه کاراته روستای تاریخی ریاب

به نام خالق هستی بخش

باشگاه کاراته روستای تاریخی ریاب در تیرماه ۱۳۹۳ زیر نظر هیات کاراته شهرستان گناباد و پایگاه شهید هاشمی نژاد روستا با مربیگری آقایان: سعید رمضانی اول، مرتضی اکبری،

فعالیت خود را در دوبخش کاراته کنترلی(شوتوکان) و آزاد (کیوکوشین) آغاز نمود.

ابتدای امر به علت نبود فضای لازم, کلاس ها در محوطه مدرسه حجاب واقع در خیابان شهید خاکپور برگزار میشد که پس از گذشت یک ماه و نیم به دلیل از سرگیری فعالیت مدرسه پس از چند سال، مجبور به انتقال به محل موقوفه عمه حاج بی بی شد و ادامه تمارین در این محل انجام می گیرد.

پس از گذشت یک سال از آغاز فعالیت، در شهریور ماه ۱۳۹۴، شش نفر از هنرجویان کاراته ریاب برای همراهی با تیم گناباد جهت اعزام به مسابقات کشوری انتخاب شدند. دستاورد این مسابقات برای شش نفر اعزامی، شش مدال برنز است که پس از یکسال تمرین در شرایط نامناسب حاصل شد.

در اسفند ماه ۱۳۹۴ تیمی متشکل از پنج نفر به مسابقات استانی کیوکوشین اعزام گشته که دستاورد حضور در این مسابقات یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز بود.

در شهریور ماه ۱۳۹۵، با هماهنگی جناب آقای سعید رمضانی اول نماینده شوتوکان ساساکی استان خراسان رضوی و همراهی جناب آقای نصیری، ریاست محترم هیات کاراته شهرستان و کوشش بی دریغ مربیگری محترم باشگاه ریاب، استاد آرمان امامی پاکدهی(دان ۵ کاراته، نماینده استان تهران، مدرس بین‌المللی و...) جهت آموزش دو روزه به شهرستان دعوت گردیدند.

این آموزش، روز اول در خود شهرستان و روز دوم در روستای تاریخی ریاب در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام شد.

با وجود تمامی کمبودهای باشگاه ریاب، استاد امامی از پیشرفت و عملکرد هنرجویان کاراته ریاب شگفت زده شده و بیان کردند که اگر حمایت مناسب از این رشته در این روستا به عمل آید، تا چند سال آینده این منطقه به عنوان قطب کاراته کشور شناخته خواهد شد.

اساسی ترین مشکل باشگاه ریاب عدم وجود تشک مناسب کاراته(تاتامی) است و تمارین بر روی فرش انجام میشود.

با اینکه تمامی هنرجویان کاراته ریاب دارای بیمه ورزشی می باشند, اما کار کردن بر روی فرش می تواند آسیب دیدگی های بسیار جدی و جبران ناپذیری به وجود آورد.

بی شک با حضور اسپانسر و وجود امکانات مناسب در باشگاه می توان افراد بیشتری به مسابقات اعزام نمود و این یعنی افتخارآفرینی بیشتر برای شهرستان؛ لازم به ذکر است از آغاز سال ۱۳۹۵ تا کنون به دلیل عدم حضور اسپانسر تیمی به مسابقات اعزام نگردیده، اما مسابقات استانی کیوکوشین در راه است و امید است با حمایت عزیزان بتوانیم در این مسابقات شرکت نماییم.

و اما ضروریات لازم برای کاراته ریاب به ترتیب اولویت

تشک مخصوص کاراته(تاتامی) (که مهمترین نیاز حال حاضر باشگاهست)

لوازم و تجهیزات باشگاهی از قبیلمیت، کیسه بوکس و...

سالنی مناسب از لحاظ امکانات گرمایشی و سرمایشی

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند