تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 18 مرداد 1399.
تاریخ شمسی :
السبت 19 ذو الحجة 1441.
تاریخ قمری :
Aug 08 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

حرف مردم همانطور که جامعه نیاز به عزاداری دارد، نیاز به شادی هم دارد.

سلام خدمت همشهریان عزیز
و عرض تبریک بمناسبت آغاز امام حضرت ولی عصر ( عج )متاسفانه در این ۴۰ سال از عمر انقلاب هرچه توانستند و در توان داشتند مردم را به سمت عزاداری و برپایی دهه‌های محتلف سوق دادند.


همانطور که جامعه نیاز به عزاداری دارد، صد برابر نیاز به شادی و نشاط دارد. در سال‌های اخیر شاهد اضافه کردن و تلاش برای نهادینه کردن دهه‌های عزاداری دیگر مانند دهه مسلمیه، عسکریه و ... داشتند که با ارشادات و راهنمایی تعدادی از مراجع و بزرگان دینی پا پس کشیدند.
در شرایط الان جامعه ما که مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از تحریم‌ها و سایر موارد تاحدودی بر روح و روان مردم تأثیرگذار بوده، باید جامعه را به سمت شادی نشاط پیش برد.
شما اگر توجه کنید خواهید دید برای مراسم و مناسبت‌های مذهبی برپایه سوگواری تا بتوانند و بشود مداح و سخنران دعوت می‌شود و تا بتوانند و از دست مسئولان  دست اندرکار بربیاید شهر ، روستا و ... را سیاه پوش می کنند، خوب این در جای خود بسیار بسیار عالی‌است ولی چرا این دوستان در مراسم و مناسبت‌هایی که شادی و نشاط را باید به جامعه و مردم انتقال بدهند این کار را نمی‌کنند.
مگر از عید آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) عید بزرگتری داریم، چرا نباید به بهانه  این عید که پس از محرم و صفر اولین عید و اولین بهانه شاد بودن مردم هست را با عظمت برگزار کنیم؟
چرا مسئولین و مردم کوتاهی می‌کنند؟
مگر اداره تبلیغات اسلامی کارش چیست؟
مگر مسئولین فرهنگی ادارات ، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ما وظیفه‌یشان چیست؟
فقط وظیفه دارند که پارچه سیاه بر در و دیوار بزنند و مداح و سخنران برای مراسم عزاداری دعوت کنند؟!
ما همه افراد مقید و ارزشی هستیم و پایبند به دستورات و آموزه های دین اسلام، ولی متاسفانه مفهوم دین را برعکس متوجه شده ایم.!!
آسیبی که این نوع دیدگاه مبتنی بر عزاداری دارد بسیار بسیار زیاد هست و شاید برای نسل های بعدی خدای ناکرده منجر به انکار برخی از مراسم مانند عزاداری برای سید و سالار شهیدان و سایر بزرگان و ائمه معصوم شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد