تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
پنجشنبه 31 خرداد 1397.
تاریخ شمسی :
الخميس 8 شوال 1439.
تاریخ قمری :
Jun 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

دکتر هاشمی: حاصل طرح تحول سلامت، رضایتمندی بیش از 80 درصد از مردم و به ویژه محرومین و مستضعفان بود

وزیر بهداشت گفت: در 4 سال گذشته، تیمی متشکل از متخصصان عرصه های مختلف سلامت در خدمت مردم و دولت بودند که در تاریخ وزارت بهداشت، هیچ گاه چنین تعداد از افراد برجسته در حوزه های مختلف پزشکی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور به کار گرفته نشده بود.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در جشنواره عمران سلامت، اظهار داشت: مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور زندگی و آبروی خود را وقف نظام و انقلاب اسلامی کردند و عاشقانه و خالصانه شبانه روز تلاش کردند و طرحی بزرگ و بی نظیر در تاریخ کشور(طرح تحول سلامت) را به مرحله اجرا درآوردند؛ طرحی که حاصل آن رضایتمندی بیش از 80 درصد از مردم و به ویژه محرومین و مستضعفان شد و نتیجه این رضایتمندی در انتخابات پرشور اردیبهشت ماه به خوبی نمایان بود.
وزیر بهداشت تصریح کرد: طرح تحول سلامت با هدف کاهش پرداختی مردم در مراکز بهداشتی و درمانی، افزایش دسترسی به خدمات در سراسر کشور و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی طراحی و به مرحله اجرا درآمد. برای کاهش پرداختی مردم در مراکز درمانی، بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان هزینه کردیم و پرداختی مردم در مراکز درمانی از حدود 40 به حدود 8 درصد کاهش پیدا کرد.
دکتر هاشمی گفت: در ابتدای دولت یازدهم، پرداخت از جیب مردم در ایران در بین کشورهای جهان در بدترین وضعیت قرار داشت و از بیش از 55 درصد به کمتر از 40 درصد تنزل پیدا کرد؛ 15 درصد کاهش پرداختی مردم از جیب، عدد بزرگی است به ویژه وقتی دریابیم که برای هر درصد کاهش باید 790 میلیارد تومان هزینه کنیم. درست است که توانسته ایم پرداخت از جیب مردم را به کمتر از 40 درصد کاهش دهیم اما بر اساس برنامه ششم توسعه باید به 25 درصد برسیم که تا رسیدن به آن، راه سختی را در پیش داریم.
وزیر بهداشت از همگانی کردن بیمه سلامت به عنوان یکی از برنامه های افزایش دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت یاد کرد و افزود: پوشش بیمه همگانی برای نخستین بار پس از 20 سال در دولت یازدهم اجرا شد و همه مردم ایران به ویژه اقشار محروم، دارای دفترچه درمانی شدند و علاوه بر جمعیت روستایی، 11 میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
دکتر هاشمی با اشاره به توزیع 12 هزار پزشک و متخصص و 30 هزار مراقب سلامت در کشور به منظور افزایش دسترسی مردم به خدمات، یادآور شد: بالغ بر دو هزار و 500 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی جدید در مراکز بهداشتی و درمانی توزیع شد و امروز با افتخار می گوییم که بخش عمده ای از رنج مردم در حوزه سلامت، التیام پیدا کرده و مردم ایران به اصلاح امور در حوزه سلامت، بیش از گذشته امیدوار شده اند.
وزیر بهداشت هدف دیگر طرح تحول سلامت را نوسازی و بازسازی و توسعه مراکز بهداشتی و درمانی دانست و گفت: به اعتراف افرادی که 30 سال در حوزه سلامت فعالیت دارند، در سه سال گذشته در حوزه توسعه فضای فیزیکی و نوسازی و بازسازی مراکز بهداشتی و درمانی، انقلابی رخ داده است. بیش از 17 هزار خانه بهداشت نوسازی و مرمت، بیش از دو نیم میلیون متر مربع فضای بیمارستانی بازسازی و بهسازی، بیش از 21 هزار تخت بیمارستانی ساخته، تجهیز و راه اندازی شدند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم وعده ایجاد 21 هزار تخت بیمارستانی در کشور در را دادیم افزود: همه می گفتند که ایجاد 21 هزار تخت بیمارستانی در طول این مدت، امکان پذیر نیست اما امروز 25 هزار تخت بیمارستانی ساخته، تجهیز و راه اندازی شده است.
وزیر بهداشت به ساخت و راه اندازی بیش از 5 هزار مرکز بهداشتی در کشور در دولت یازدهم اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر در کشور بیش از 5500 پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است که بر اساس پیش بینی ها، ظرف یکسال آینده به بهره برداری خواهند رسید.
دکتر هاشمی از توزیع دارو، واکسن، تجهیزات پزشکی، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و ده ها خدمت حوزه سلامت به عنوان عواملی برای افزایش رضایتمندی مردم یاد کرد و گفت: در دولت یازدهم زایمان طبیعی در کشور رایگان شد و برای تکریم و آرامش زنان، حدود دو هزار واحد اختصاصی زایمان ساخته و راه اندازی شد.
وزیر بهداشت از کاهش مرگ و میر مادران باردار از 25 در صد هزار به 18.5 در هر صد هزار خبر داد و اضافه کرد: هدف گذاری برای آینده، رسیدن به مرگ کمتر از 15 در هر صد هزار مادر باردار است و خوشحالیم که مرگ و میر نوزادان از 12 در هزار به کمتر از 9 در هر هزار نوزاد کاهش پیدا کرد و در این دو شاخص در رتبه یازدهم قرار داشتیم اما در حال حاضر رتبه سوم را داریم و این پاسخ افرادی است که طرح تحول سلامت را به درمان محوری متهم می کنند

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد