تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 8 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
السبت 7 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 28 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گشایش یافت

به گزارش خبرنگار مجله باران کویر، این نمایشگاه عصر روز سه شنبه در جهت همکاری های دو جانبه و با هدف ارتقای سطح روابط فرهنگی دو کشور، به صورت هم زمان در تهران و سئول برپا شده و آیین افتتاحیه آن در کشور کره فردا، هفتم مهر در موزه ملّی تاریخ معاصر کره جنوبی برگزار می شود.
در این نمایشگاه یکصد قطعه عکس با موضوع های سیاسی، فرهنگی، تاریخی، ورزشی و جاذبه های طبیعی و گردشگری دو کشور به نمایش گذاشته شده است.
در این مراسم کیم سئونگ او سفیر کره جنوبی، ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران، رئیس هیات رسانه ای پاکستان در تهران، مهدی آق کوچیان رئیس اداره دوم دیپلماسی وزارت امور خارجه و محمد خدادی مدیرعامل ایرنا حضور داشتند.

** سفیر کره جنوبی: نمایشگاه های عکس مشترک زمینه گسترش روابط استراتژیک است
کیم سئونگ او، سفیر کره جنوبی در تهران، روابط فرهنگی را جزئی از روابط استراتژیک بین ملت ها توصیف کرد و گفت: روابط اقتصادی ممکن است تابع شرایط بازار باشد و در زمان های مختلف تغییر یابد، اما روابط فرهنگی جزو روابط استراتژیک و ماندگار بین ملت ها محسوب می شود.
وی در آیین گشایش نمایشگاه مشترک عکس ایرنا و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی افزود: ما خرسندیم از اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، ابتکار برپایی چنین نمایشگاهی را در دست گرفته و با برگزاری مشترک آن در داخل دو کشور، ملت های ایران و کره جنوبی از فرهنگ و آداب و رسوم یکدیگر مطلع خواهند شد.

** خدادی: خواست رهبران و مردم ایران و کره جنوبی، بهبود روابط دو کشور است
در ادامه این مراسم، محمد خدادی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که به نوعی میزبان این مراسم به شمار می رفت، گفت: ما مدت هاست در تدارک چنین روزی هستیم که مناسبات فرهنگی ایران و کره در یک روز در تهران و سئول آغاز شود. ما امروز تنها یک نمایشگاه را افتتاح نمی کنیم، بلکه با افتتاح این نمایشگاه دور تازه ای از تعامل های فرهنگی بین دو کشور آغاز می شود.
وی افزود: در روابط دو کشور، یک نکته کلیدی وجود دارد که کم تر به آن توجه شده و کم تر بر سر آن مذاکره شده؛ یا برای آن هیئتی بین دو کشور مبادله شده، اما آن نکته کلیدی که خود را بر همه تحمیل کرده، اطلاعات و تبادل اطلاعات است، که فصل مشترک همه سرفصل ها به شمار می رود.
خدادی گفت: اگر رابطه یی توسعه می یابد و یا قطع می شود، بر بستر توسعه اطلاعات است که این اتفاق ها رخ می دهد. اطلاعاتِ درست، کشورها و خانواده ها را به هم نزدیک می کند و اطلاعات غلط موجب دوری و نزاع از هم می شود. برای همین است که نقش خانم ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران، بسیار مهم است؛ زیرا اساس اطلاعاتی که سازمان ملل می دهد، برای همبستگی اطلاعاتی است و من از حضور وی در این نمایشگاه تشکر می کنم.
مدیرعامل ایرنا کلام خود را این طور پی گرفت: ما امروز به بهانه این نمایشگاه، کار تازه یی را شروع می کنیم؛ هم زمان با نمایشگاه، اخبار روابط ایران و کره را منتشر می کنیم و نیز منتخب عکس های دو خبرگزاری ایرنا و یونهاپ را روی خروجی خبرگزاری قرار می دهیم. افزون بر این، نقاط قوت روابط دو جانبه و کارهایی را که باید برای تقویت این روابط صورت گیرد، تحلیل می کنیم.
خدادی گفت: تهران و سئول کیلومترها از هم فاصله جغرافیایی دارند، اما با وجود این، هم زمان در هر دو پایتخت برای تقویت روابط دو کشور تصمیم گرفته شده؛ چراکه عزم رهبران دو کشور و خواست مردمان آن ها بر بهبود روابط بین ایران و کره ی جنوبی است. در چنین فضایی اگر اطلاعات بتواند پلی را برای روابط هرچه بهتر ایجاد کند، روابط دو کشور آسان تر صورت می گیرد.
وی همچنین با اشاره به نامگذاری خیابانی در تهران، به نام «سئول» و خیابانی در سئول، به نام «تهران»، گفت: هم کره در تهران و هم ایران در سئول سفیران فعالی دارند. سفیر ما در خیابان «تهران» در سئول رفت و آمد دارد و سفیر کره نیز در تهران از خیابان «سئول» گذر می کند؛ امیدوارم روزی برسد که با همکاری دو سفیر، همکاران ما در خبرگزاری ایرنا بتوانند از خیابانِ «تهرانِ» سئول بازدید کنند و کارکنان خبرگزاری یونهاپ نیز بتوانند خیابان «سئول» را در تهران ببینند و در آن قدم بزنند.
خدادی گفت: ما می خواهیم بگوییم که کشور متمدن ایران، به گفت وگو و تبادل اطلاعات در روابط با کشورهای دیگر توجه بسیار جدی دارد.
پس از صحبت های مدیرعامل ایرنا، مجموعه تصویرهایی از عکس های منتخب نمایشگاه مشترک عکس ایرنا و یونهاپ نمایش داده شد. در پایان مراسم نیز سفیر کره ی جنوبی با داده هدیه هایی از مریم دلیری (سردبیر آرشیو عکس ایرنا) و اکبر توکلی و عادل پازیار، دو تن از عکاسان ایرنا، تقدیر کرد.
**
قرار است در آیین گشایش این نمایشگاه در سئول حسن طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر بازرگانی، جمعی از مقام های دولتی، نمایندگان مجلس، شخصیت های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی، گردشگری کره جنوبی و سونگ ایل گوگ و هان هی جین، هنرپیشه های سریال تلویزیونی «جومونگ» حضور یابند.
نمایشگاه عکس مشترک ایرنا و یونهاپ از ششم تا 12 مهر برپا است و علاقه مندان می توانند برای دیدن آثار از ساعت 14 تا 21 به خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
در حالیکه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی عزم خود را برای گسترش روابط دوجانبه جزم کرده و هر روز اخبار و گزارش های مختلفی در این رابطه منتشر می شود، در این میان رسانه های دو کشور به ویژه خبرگزاری های ایرنا و یونهاپ در تلاشند تا بخشی مهم از مسئولیت افزودن بر عرصه های مختلف همکاری دو طرف را بر دوش بکشند.
در این همکاری مشترک دو طرف نمایشگاه عکسی را افتتاح کرده اند که تاریخ مناسبات حسنه دو کشور را به تصویر می کشد.
تحقق برپایی این نمایشگاه و تصاویری که بیش از یکهزار و ۳۰۰ سال تاریخ دو کشور را تداعی و بازگو می کند، پس از ماه ها تبادلات و رفت وآمدها و همچنین دیدارهای دوجانبه و چند جانبه از جمله ملاقات پارک نو هوانگ رئیس خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی حاصل شد.
نمایشگاه عکس «نگاهی به یکهزار و ۳۰۰ سال روابط حسنه دو کشور» با نگاه ویژه از دید مسئولان دو کشور و همچنین کیم یونگ جینگ رئیس موزه کره جنوبی نشان دهنده تحولات گذشته و تاثیراتی است که روابط دیرینه و دوستانه بر آینده دارد.
رئیسان دو خبرگزاری مشترکا اعلام کرده اند که از این اقدام ابتکاری رسانه ای بسیار خرسند هستند و آن را نقطه عطفی در مسیر گسترش روابط دو کشور بویژه دو خبرگزاری می دانند.
منبغ: ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند