تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 8 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
السبت 7 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 28 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

نمایش داستان سربازان گمنام وطن در پنجمین روز هفته دفاع مقدس

به گزارش باران کویر: این نمایش «سردار» نام دارد که در روز نمایش در تهران یک سردار جنگ آن را نظاره می کند تا خاطره های دوران هشت سال جنگ با دشمن بعثی برایش دوباره احیا شود.


«نادر برهانی مرند» نویسنده و کارگردان نمایش «سردار» این اثر دفاع مقدس را از روز یکشنبه در تئاتر شهر در تهران به روی پرده می برد و در نخستین شب اجرای این نمایش، سردار «علی فضلی» فرمانده قرارگاه راهیان نور آن را نظاره می کند.

یکشنبه چهارم مهرماه پنجمین روز هفته دفاع مقدس و روز «اقتصاد مقاومتی، پشتیبانی مردمی و اصناف، آمادگی دفاعی» نامگذاری شده است. پرداختن به نقش و تأثیر اقتصاد مقاومتی با نگاه به پشتیبانی مردمی و اصناف در کم اثر کردن تحریم ها و تهدیدات دشمن و همچنین توجه به پدافند غیرعامل از جمله محورهای تبلیغی این روز است.
نمایش «سردار» تازه ترین اثر نمایشی گروه تئاتر معاصر به نویسندگی و کارگردانی «نادر برهانی مرند» است. در این اثر نمایشی که پیش از این در یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی روی صحنه رفت، هدایت هاشمی، نسیم ادبی، احمد کاوری، نداکوهی، سید علی صالحی، فریدون محرابی، حسین پاکدل، ناهید مسلمی و میرطاهر مظلومی به عنوان بازیگر حضور دارند.
نادر برهانی مرند نویسنده و کارگردان این اثر در خلاصه داستان نمایش خود آورده است: «سردار» روایتی از سال های نه چندان دور جنگ است که تا امروز امتداد دارد. این اثر داستان سربازان پاک باخته و گمنامی است که به خاک وطن پیوستند و نبودشان، دینی بر ذهن و گرده تاریخ معاصر این سرزمین است.
فرهاد امینی دراماتورژی، سعید حسنلو طراحی صحنه، ابراهیم اثباتی موسیقی، فرزانه عاقلی طراح لباس، وحید میثاقی طراح پوستر، ماریا حاجی ها طراح گریم و بابک شاه علیزادگان طراح نور نمایش سردار را به عهده دارند.
منبع: ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند