تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 6 مهر 1399.
تاریخ شمسی :
الأحد 10 صفر 1442.
تاریخ قمری :
Sep 27 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

۱۹ آبان ۱۳۹۸ پایگاه جهانی قنات قصبه فقط با ۲ نفر اداره می‌شود؛ کمبود شدید نیرو در یک میراث جهانی + فیلم

پایگاه جهانی قنات قصبه با وجود شهرت جهانی خودش همچنان از قلت نیرو رنج می‌برد و نیاز است توجه بیشتری از این نظر به این اثر جهانی شود. ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، «قنات جهانی قصبه» تنها اثر ثبت جهانی یونسکو خراسان رضوی است و در طول سالیان گذشته توانسته گردشگران زیادی را جذب کند.

 

این اثر جهانی این روزها به دلیل کمبود اعتبار و نیرو نمی‌تواند میزبان خوبی برای گردشگران باشد و درب ورودی شماره دو آن بر روی گردشگران بسته شده است.

یکی از گردشگران که برای بازدید این پروژه از استان سمنان به گناباد آماده به خبرنگار تسنیم می‌گوید: ما در مسیر، تابلو قنات را دیدیم و برای بازدید آن به اینجا آمده‌ایم ولی با درب بسته روبه‌رو شدیم.

خراسان‌رضوی| ثبت جهانی قنات قصبه و مشکلاتی که دامن‌گیر مردم شده استخراسان رضوی|«قنات قصبه»؛ نگین گردشگری شرق کشور؛ فاز سوم سال 98 تکمیل می‌شودخراسان‌رضوی| رونق گردشگری "شهر قنات‌ها"؛ سایت قنات قصبه گناباد به زودی تجهیز می‌شود

یکی دیگر از بازدیدکنندگان نیز اظهار کرد: برای بازدید قنات آمده بودیم اما گفتند درب بسته است و برای بازدید باید با پایگاه جهانی هماهنگ کنید.

کمبود نیرو؛ دلیل بسته بودن درب ورودی قنات

رسول صنوبری؛ مدیر پایگاه جهانی قنات قصبه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در پایگاه با آن روبه‌رو هستیم کمبود نیرو است به صورتی که در حال حاضر پایگاه جهانی قنات با دو نفر اداره می‌شود.

وی ادامه داد: ورودی شماره دو در قسمتی ریزش کرده و از آنجایی که حفظ جان گردشگران برای ما اهمیت دارد درب ورودی بسته شده است.

منبع:تسنیم

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد