تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 7 خرداد 1397.
تاریخ شمسی :
الإثنين 14 رمضان 1439.
تاریخ قمری :
May 28 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی ویژه کارگران در گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد از برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی ویژه کارگران به همت سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مجله باران کویر، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی گفت: به همت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری شرکت چینی تقدیس، کارگاه آموزشی با موضوع"تحکیم بنیان خانواده" طی ۸ ساعت آموزشی با حضور حجت‌الاسلام موسوی از اساتید بر جسته در سطح کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد رضا رحمانی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جدید حدود هشتصد نفر از ابتدای سال در انواع کارگاههای آموزشی سبک زندگی زیر نظر سازمان در گناباد آموزش دیده اند، افزود: این کارگاه نیز با حضور 400زوج جوان با هدف تقویت و ارتقاء مهارتهای اجتماعی در زندگی فردی و گروهی در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی اضافه کرد: مهارتهای جنسی، مهارتهای موثر بین همسران، مهارتهای حل تعارض، مهارتهای اقتصادی در خانواده، وظایف و حقوق متقابل زوجین، آسیبهای جنسی فرزندان، موادمخدر و شبکه های اجتماعی از جمله سر فصل های این کارگاه های آموزشی است.

حجت‌الاسلام سیدابوالفضل موسوی‏‌فاضل‏‌خراسانی، طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه نخستین شاخصه لازم برای زندگی مطلوب مورد نظر اسلام، اخلاق نیک است، افزود: همان‌طور که پول مرد، زن را اداره نمی‌کند بلکه اخلاق او است که همسر را مدیریت می‌کند، در طرف مقابل نیز روی زن، مرد را به خانه نمی‌آورد بلکه خوی زن، سبب جلب و جذب مرد به خانه می‌شود.

این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: تا زمانی که یک مرد همسر خوبی برای خانم خانه نباشد نمی‌تواند پدر خوبی برای فرزندانش باشد و از طرف دیگر تا وقتی که خانم خانه، همسر خوبی برای مرد خود نشود برای اولاد خویش نیز مادر خوبی نخواهد بود.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه والدین مؤفق بودن از همسر خوب بودن می‌گذرد، اضافه کرد: اساس زندگی همسر بودن است نه زن و شوهر بودن چرا که زن و شوهری یعنی زندگی همانند رودخانه‌ای کم‌عمق ولی پر سروصدا باشد اما همسری به معنای زندگی دریایی عمیق و آرام داشتن است.

وی با اشاره به اینکه زن و شوهری به معنای در کنار هم بودن است اما همسری یعنی با هم بودن، اظهار کرد: بر اساس آموزه قرآنی، زوجین برای هم خلق شده‌اند نه در کنار هم زیرا کنار هم بودن به تنهایی ارزش نیست، همان‌گونه که امکان دارد مرد کنار همسر خود در پارک نشسته باشد اما حواس وی جای دیگری باشد.

این مشاور و کارشناس ارشد آسیب‌های اجتماعی و مسائل خانواده با تأکید بر اینکه باید زبان بین زوجین رسا باشد، خطاب به همسران گفت: به راحتی نسبت به همسر خود ابراز محبت کرده و به او بگویید که برای شما ارزشمند است.

وی با اشاره به حقوق متقابل زن و شوهر در زندگی، خاطرنشان کرد: کمک مرد به زن در امور خانه‌داری و حمایت زن از مرد سبب عزت و اقتدار زندگی خانوادگی می‌شود و امنیت روانی خانواده را ارتقا می‌دهد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد