تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 18 مرداد 1399.
تاریخ شمسی :
السبت 19 ذو الحجة 1441.
تاریخ قمری :
Aug 08 2020.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تحصیل علم و هدایت جامعه مهم‌ترین وظیفه طلاب است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری گفت: دنیای امروز دنیای علم است؛ اگر بخواهید اسلام را به دنیا معرفی کنید باید عالم باشید، باید دروس را عمیق بخوانید چراکه در شرایط فعلی تحصیل علم و هدایت جامعه مهم‌ترین وظیفه و اولویت اول شماست.
حجج اسلام‌والمسلمین حائری مدیر مرکز خدمات استان و اسماعیلیان معاون اداری و مالی این مرکز و ناصح پور مسئول نمایندگی مرکز خدمات در شهرستان تربت حیدریه با حضور در مدرسه علمیه امام رضا (ع) گناباد با استادان و طلاب این مدرسه دیدار و گفت‌وگو کردند.
مدیر مرکز خدمات استان در این دیدار با اشاره به زندگی شیخ بهلول گنابادی گفت: شیخ بهلول انسان ساده‌زیست و زاهدی بود که به دنیا توجهی نداشت و همیشه به یاد مرگ بود.
وی بزرگ‌ترین آفت طلبگی را تنبلی و غفلت دانست و افزود: برای موفقیت در زندگی و تحصیل باید برنامه‌ریزی دقیقی برای بهره‌برداری از عمرتان داشته باشید. در طول تاریخ 1400 ساله هیچ‌وقت تا این حد شرایط و امکانات برای عالم شدن وجود نداشته است. باید از این امکانات به بهترین شکل ممکن در نشر معارف الهی استفاده کرد.
مدیر مرکز خدمات استان ابراز داشت: نعمت سلامتی، امنیت، جوانی و فضای علمی محیا شده را قدر بدانید و شکرگزار نعمت‌های خداوند باشید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با اشاره به اهمیت علم‌آموزی گفت: دنیای امروز دنیای علم است؛ اگر بخواهید اسلام را به دنیا معرفی کنید باید عالم باشید، باید دروس را عمیق بخوانید چراکه در شرایط فعلی تحصیل علم و هدایت جامعه مهم‌ترین وظیفه و اولویت اول شماست.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شهید بهشتی و مطهری در دانشگاه و حوزه تأثیرگذار و در کرسی‌های مختلف صاحب اندیشه و فکر بودند. امروز طلبه درسخوان و عالم یک لحظه بیکار نمی‌ماند و همه‌جا از حضورش استقبال می‌کنند.
ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات استان، پاسخگویی به سؤالات طلاب و پیگیری مشکلات آنان از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

منبع: روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی.

 
 

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد