تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 30 دي 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 14 جماد أول 1440.
تاریخ قمری :
Jan 20 2019.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

نگاهی به مشکلات تنها مرکز حاشیه نشینی در گناباد

امروز طبق قرار هر هفته با جناب علیرضا موحد منتخب شورای پنجم گناباد، از تنها محله حاشیه نشینی گناباد بازدید کردیم.قرار است در این بازدیدهای منظم، نقاط کور و کمتر دیده شده توسعه شهری را نشان دهیم که حساسیت مدیران شهری به آن شاید بیشتر شود.

ابتدای جاده کاخک، سمت راست، پشت سنگ بری آقای فلانی... حدود 30 خانوار که نه از برای لجبازی با این و آن، نه از برای سرگرمی و تفریح و ویلا نشینی، تنها از برای نداری و فقر و تنگدستی، دست زمانه آن ها را مجبور کرده که حاشیه نشین شوند...

تنها سکونتگاه حاشیه نشینی در گناباد که کلا دو کنتور برق دارند که در بسیاری از ساعات شبانه روز قطع است، چندین خانوار از لوله های مشترک آب استفاده می کنند و به دلیل اینکه در محدوده شهر نیستند نه تنها امکانات و خدمات شهری به آن جا نمی رود بلکه با دستور مدیران ارشد شهری، از انتقال خدمات به آن نقطه نیز جلوگیری می شود.

در حال گذر از این محله بودیم که یک خانم با دو فرزندش از خانه بیرون آمد، در کمال پررویی از او پرسیدم، از کجا میایید؟گفت این خانه برادرم است و از آن جا می آیم. سردار پرسید:برق دارید؟گفت کلا دو کنتور برق در اینجا هست که آن هم تا کولر یا پنکه ای روشن می کنیم، کنتور پایین می زند، الان هم چون حیات خانه برادرم تا این ساعت سایه است رفته بودیم آنجا که از گرما بچه هایم تلف نشوند.

این خانم در انتهای یک کوچه ایست که به آن جا آب رسانی هم نشده و مجبور شده اند به طور شراکتی از همسایه خود آب بگیرند.

شغل همه پدران این خانوار ها کارگری است و عده ای هم از آن ها بیکارند و صبح و ظهر و شب در سر گذر به دنبال کار...

ماجرا را از دیگر مسئولین شهری پیگیری کردم تا به جناب پورهاشمی رسیدم، جناب پورهاشمی تنها شخصی بوده که در این قضیه حساسیت بیشتری نشان داده و تا جایی که تیغش می بریده در تلاش بوده است که کارشان راه بیفتد و به شخصه از تلاش های این بزرگوار در این زمینه تشکر می کنم.

علی ایحالاً مسئولین بزرگوار؛  شما از اسمتان پیداست که مسئول هستید، این جماعتی که در این چند صباح، مورد بی مهری دنیا قرار گرفته اند بعد از خدا امیدشان به همین لبان شماست که بشنوند:" آن محله نیز در طرح بازنگری، در طرح تفصیلی شهر جای گرفت و مشکلشان حل شد" یا بشنوند: "به طور موقت به ساکنان این محله برق داده شد" یا بشنوند: "به عنوان طرح سکونتگاه های غیر رسمی به آن ها تسهیلات داده شد"... هر چه زودتر صدایتان را به گوششان برسانید.

جماعت شهرداری، اگر بنا به اجرای قانون و عدالت است، پس هیچ امکانات و خدماتی هم نباید به خانه داران و ساختمان داران حد فاصل بلوار پاسداران ضلع شرقی تعلق بگیرد، چون آن جا هم طبق نقشه تفصیلی، در محدوده شهر جای نگرفته و هر گونه ساخت و ساز در آن جا هم غیر قانونی است، پس این گره های باز شدنی را برایشان باز کنید...

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد