تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 1 آبان 1400.
تاریخ شمسی :
السبت 17 ربيع أول 1443.
تاریخ قمری :
Oct 23 2021.
تاریخ میلادی :

نقشه گناباد

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

میان اصل وجود مدارس غیر دولتی و عملکرد آن ها تفاوت قائل شویم

اينكه مدارس غير دولتي در عمل موفق عمل كرده اند يا خير ، بحثي جداگانه است و بايد توسط كارشناسان حوزه هاي مختلف مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته و در اين زمينه لازم است به زبان آمار و اطلاعات صحبت كرد، اما اينكه جامعه هدف اين مدارس چه كساني هستند و سرمايه گذاران و دانش آموزان چه كساني؟ ، مقوله اي ديگر است.
اين روزها فلسفه وجودي مدارس غيردولتي توسط بزرگواراني مورد تشكيك و نقد قرار ميگيرد كه خود مسئوليت اداره بخشي از نظام تعليم و تربيت را در بالاترين سطوح وزارت آموزش و پرورش عهده دار هستند.
بايد توجه داشت كه قانون تاسيس مدارس غيردولتي مصوب مجلس شوراي اسلامي در سال ١٣٩٥ براي اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده و برنامه ششم توسعه به عنوان يكي از اسناد بالادستي سهمي را براي پوشش دانش آموزان در مدارس غيردولتي  برعهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته است و عدم تحقق آن بمنزله عدول از قانون تلقي شده و همين مسئولين محترم كه احتمالا در بدو مسئوليت و در شروع كار سوگند ياد كرده اند كه حامي و مجري قوانين موضوعه مملكت بوده و در صورت عدم تحقق بايد در پيشگاه ملت و خون شهدا پاسخگو باشند.
از طرف ديگر اگر نظام تعليم و تربيت و آموزش و پرورش رسمي كشور را بعنوان يك سيستم در نظر بگيريم بايد تمام اجزاء سيستم و همه خرده سيستم ها در جهت رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده تمام توان و تلاش خود را به كار گيرند.اما متاسفانه امروز مي بينيم كه بخشي از نظام رسمي تعليم و تربيت در مقابل بز مدارس موضعي تقريبا خصمانه را اتخاذ نموده و هر از چندگاهي به بهانه عدالت آموزشي اين مدارس را مورد حمله قرار مي دهند كه در هيچ كجاي دنيا مرسوم نيست كه مسئولي عالي رتبه بر عليه بخشي از مجموعه اي كه انتظار كمك و ياري از او دارند مطالبي را بيان مي كند كه شايد در يك محفل دانشگاهي و يا يك كلاس آزاد انديشي دانشگاه بخشي از آن مطالب درست باشند ولي بايد توجه داشت كه اينجا ميدان عمل است و چشم ميليون ها دانش آموز و اولياء آنها و هزاران خير مدرسه دار به دهان مسئولي دوخته شده كه انتظار حمايت از آنها رادارد.
به هر حال مدارس غير دولتي بعنوان بخشي از نظام تعليم و تربيت ما پذيرفته شده و قانون مصوب است و در همه اسناد بالادستي رسالت بخشي از تعليم و تربيت به عهده آنها گذاشته شده و زيبنده نيست كه توسط متوليان امور مورد بي مهري قرار بگيرند / یوسف گوهری

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد